Zespół kociego krzyku – objawy
Możliwe objawy wystąpienia schorzenia:
Pierwsze symptomy, które pojawiają się już u noworodka to stosunkowo niska masa ciała i brak tendencji do przybierania na wadze, wiotkość mięśni, niechęć dziecka do ssania, kłopoty w oddychaniu, opóźniony rozwój motoryczny, charakterystyczny płacz (powodem nieprawidłowa budowa krtani i nagłośni, zaburzone czynności układu nerwowego). Po kilku miesiącach płacz zanika (zazwyczaj przed ukończeniem 2 roku życia).
Zespół kociego krzyku – przyczyny
Przyczyną schorzenia jest utrata części materiału genetycznego w krótkim ramieniu 5 chromosomu. Diagnoza jest stawiana na podstawie przeprowadzonych badań genetycznych, przeprowadzonych na skutek dostrzeżenia opisanych objawów.
Zespół kociego krzyku – leczenie
Leczenie schorzenia, jak w przypadku innych zaburzeń chromosomalnych jest objawowe. Dziecko poddawane jest rehabilitacji.
Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.