Ginekologia


autor:  Lek. Anna Wasielewska
kategoria:  Ginekologia


Leczenie

O sposobie leczenia decyduje lekarz, biorąc pod uwagę wiek pacjentki i rodzaj zdiagnozowanej torbieli. Jeśli mamy do czynienia z torbielą prostą u kobiety miesiączkującej - stosuje się leki antykoncepcyjne. W ciągu kilku cykli miesięcznych (nawet już po 1-2 cyklach), zmiana powinna się wchłonąć i po kłopocie.
Jeśli zaś pacjentka przeszła menopauzę, cysta przez długi okres czasu się nie wchłania, jest dużych rozmiarów, bądź istnieje podejrzenie, że jej zawartość to nie tylko płyn – najrozsądniejszym rozwiązaniem jest usunięcie torbieli podczas zabiegu operacyjnego.

W wielu przypadkach, torbiele proste jajnika są w pełni wyleczalnymi chorobami. W niewielkim stopniu zdarza się, że zmiana przekształci się, bądź  urośnie do dużych rozmiarów. Niemniej jednak - każda kobieta powinna regularnie odwiedzać swojego ginekologa, aby mieć pewność, że jej organizm czymś jej nie zaskoczył.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 4.2 (4 głosów)

Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu