Ginekologia


autor:  Lek. Łukasz Klasa
kategoria:  Urologia, Ginekologia


W przypadku zaburzeń w funkcjonowaniu mechanizmu zwieraczowego u osób, które nie mogą zostać poddane zabiegowi operacyjnemu lub u których wcześniejsze leczenie chirurgiczne nie przyniosło pożądanego efektu, stosuje się wstrzyknięcia i implanty okołocewkowe. Obecnie najczęściej wykorzystuje się do tego celu kolagen wołowy, teflon, mikroimplanty silikonowe oraz kopolimer dekstranomeru i kwasu hialuronowego. U mężczyzn z nietrzymaniem moczu po radykalnej resekcji prostaty skuteczną metodą leczenia jest zastosowanie sztucznego zwieracza. Niestety minusem tego typu postępowania jest jego koszt, sięgający około 20 tysięcy złotych, a także konieczność wymiany urządzenia po upływie około 10 lat.

W każdym typie leczenia nieodzownym elementem zabezpieczającym jest stosowanie środków wchłaniających pod postacią wkładek i pieluch anatomicznych, pieluchomajtek, majtek chłonnych oraz specjalnych podkładów i prześcieradeł. Dodatkowo należy pamiętać o właściwej higienie okolic intymnych oraz stosowaniu preparatów zmniejszających podrażnienie skóry.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu