Neurologia


autor:  Lek. Anna Wasielewska
kategoria:  Neurologia


Leczenie

Najlepiej aby leczenie było prowadzone pod okiem neurologa. Jednak każdy kto zetknął się z tym typem bólu głowy wie też, że zarówno leczenie niefarmakologiczne jak i farmakologiczne może być rozczarowujące, ze względu na ciągły nawrót objawów w różnych okolicznościach.

 

  • W leczeniu doraźnym z reguły stosuje się leki przeciwbólowe z grupy preparatów niesteroidowych przeciwzapalnych. Należą do nich znany wszystkim ibuprofen, naproksen, czy ketoprofen.
  • Aby zmniejszyć napięcie mięśniowe, stosuje się zwykle leki miorelaksacyjne takie jak baklofen, tetrazepam. Zmniejszając napięcie zawsze obniżamy skalę towarzyszącego bólu. Właściwie można powiedzieć, że bez tej grupy leków, skuteczne przerwanie napadu bólowego jest utrudnione.
  • W przypadku przewlekle występującego bólu napięciowego, stosuje się leki przeciwlękowe i przeciwdepresyjne z powodu pojawiających się objawów ubocznych. Mam na myśli wspomniane wcześniej stany depresyjne, drażliwość i obniżenie nastroju.
  • Z niefarmakologicznych sposobów ważne jest, aby podczas trwania dolegliwości zapewnić sobie spokój, odpoczynek i relaks. Ponadto nie można zapomnieć o rehabilitacji. Lekarz neurolog  powinien dać skierowanie na rehabilitację, bądź przedstawić program ćwiczeń, które codziennie wykonywane, powinny poprawić funkcjonowanie i obniżyć napięcie szczególnie mięśni szyi.

zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu