Neurologia


autor:  Lek. Anna Wasielewska
kategoria:  Neurologia


Podstawowa rada

Jeśli tylko pojawią się tego typu objawy, należy jak najszybciej udać się do lekarza (rodzinnego lub neurologa). Jest to o tyle ważne, że objawy mogą się szybko nasilać, a wizyta u specjalisty jasno określi nam przyczynę dolegliwości. Nie ma co liczyć, że wspomniany ból szybko minie, natomiast oczekiwanie na „poprawę” bez pomocy medycznej, może być bardzo uciążliwe i naprawdę bolesne.

Leczenie

Farmaceutyczne leczenie rwy kulszowej polega na podawaniu leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Pozawala to na znaczne osłabienie dolegliwości. Istotne jest też zaniechanie nadmiernej ilości wykonywanych ruchów, a najlepiej położenie się na twardym podłożu (podłoga), z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych do 90 stopni (najlepiej oprzeć je na siedzisku niewysokiego krzesła). Jest to pozycja, która przynosi ulgę w bólu. Nie bez znaczenia jest też rehabilitacja, polegająca na systematycznym wykonywaniu ćwiczeń. Trzeba jednak pamiętać, że ćwiczenia wolno wykonywać dopiero po ustąpieniu dolegliwości i tylko te, które zalecił fizjoterapeuta.

W przypadku częstych nawrotów rwy kulszowej, ostatecznym leczeniem jest zabieg operacyjny. Tego typu leczenie pozwala zredukować nie tylko poziom niedowładów, które ewentualnie mogą się rozwinąć w toku stanu chorobowego, ale też jest to szansa wyleczenia się z rwy kulszowej raz na zawsze.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu