Do złamania prącia najczęściej dochodzi w wyniku urazu tępego, stosunku seksualnego lub masturbacji. Wskutek gwałtownego zgięcia prącia w takcie erekcji, przerwaniu ulega osłonka biaława ciał jamistych, która podczas wzwodu tarci swoje elastyczne właściwości.
Objawy złamania prącia
W większości przypadków rozpoznanie złamania prącia nie jest trudne i opiera się na wywiadzie i typowych objawach; te zaś pojawiają się zaraz po urazie. Są to:
Podział
W zależności od rozległości urazu złamanie prącia może mieć postać:
Leczenie
Doraźne postępowanie po złamaniu prącia polega głównie na założeniu cewnika do pęcherza moczowego (o ile jest to możliwe), założenia opatrunku uciskowego, a także stosowania antybiotyków, okładów z lodu oraz środków uspokajających.
Leczenie przyczynowe w przypadku złamania prącia polega głownie na chirurgicznym zszyciu osłonki białawej ciała jamistego. W niektórych przypadkach konieczna jest rekonstrukcja cewki moczowej.
Rokowanie co do późniejszego uzyskania wzwodu przez mężczyznę jest przeważnie pomyślne i jednakże zależy od rozległości uszkodzenia.
Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.
Komentarze (0)
Jeszcze nie skomentowano tego artykułu