Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

To dość niekonwencjonalna propozycja, kojarząca się raczej z roześmianymi dziećmi skaczącymi na skakance. Jednak to tylko pozory, skakanka ma wiele zalet, a wystarczy spojrzeć choćby na wielu sportowców ćwiczących właśnie ze skakanką. O zaletach skakanki i rodzajach polecanych ćwiczeń napiszę poniżej.

Skakanka to proste i łatwe w obsłudze narzędzie treningowe, z którym większość z nas zapoznała się już w dzieciństwie podczas różnych niekończących się zabaw. Ćwiczenia na niej to stara i wypróbowana metoda na polepszenie sprawności i kondycji przy jednoczesnym spalaniu tłuszczu i modelowaniu naszych kształtów. Już po pierwszych tygodniach systematycznych ćwiczeń widoczny jest efekt pod postacią sprężystości i lekkości ciała oraz poprawy wyglądu sylwetki.

Technika wykonania

Podczas skakania należy przyjąć prawidłową postawę ciała, czyli wyprostować plecy, wciągnąć brzuch, trzymać ugięte łokcie blisko tułowia, a dłonie odchylone na boki.. W czasie skoków staramy się wykonywać obroty linką za pomocą nadgarstków i dłoni, zaangażowanie barków w obrót powinno być wyeliminowane. Podskoki wykonujemy na niewielką wysokość.

Warto pamiętać, że zanim zaczniemy uwzględniać trening ze skakanką w naszych planach, trzeba wpierw opanować prawidłową technikę. Dopiero kiedy skakanka nie będzie nam „przeszkadzała” w treningu, warto zająć się budowaniem kondycji i formy. Osoby, które nie nauczą się prawidłowo skakać, bardzo szybko tracą zapał, ponieważ ćwiczenie wyda im się zbyt trudne, a tym samym nie warte poświęcenia czasu.

Przeciwwskazania

Niestety skoków przez skakankę nie mogą wykonywać wszyscy. Przeciwwskazania do tego wysiłku to:
•    znaczna nadwaga (BMI > 28),
•    dolegliwości związane ze stawami,
•    problemy z układem krążenia,
•    słabe kości (osteoporoza),
•    zaburzenia równowagi.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły