Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Afrodyzjaki nie od dziś stanowią chętnie wykorzystywane środki do polepszania jakości życia seksualnego. Ich zastosowanie znane jest ludzkości od wieków. W artykule zaprezentuję te bardziej i mniej znane.

Miłosnych rozterek nie przeżywał chyba tylko homo erectus. Gdy miał ochotę na seks, brał za włosy koleżankę z jaskini i za chwilę było po sprawie. Ale w miarę rozwoju cywilizacyjnego seks stawał się czymś więcej niż tylko czynnością fizjologiczną. Kobiety stroiły się, malowały i perfumowały, mężczyźni prężyli muskuły, pojedynkowali się o swoje wybranki, układali dla nich wiersze. A magowie i szarlatani zbijali fortunę na miłosnych eliksirach.

Miłość w czasach antyku

Pierwsze opisy afrodyzjaków można znaleźć już na sumeryjskich glinianych tabliczkach i w egipskich papirusach. Stąd wiemy, że faraonowie wysoko cenili sobie wino doprawione środkami o działaniu halucynogennym. W niektórych krajach, na przykład w starożytnych Indiach i Chinach, seks był świętością - wspomaganie sił witalnych było po prostu obowiązkiem religijnym obu płci. Afrodyzjaków używali także antyczni Grecy - sama nazwa pochodzi wszak od Afrodyty, greckiej bogini piękna, płodności i miłości. Greccy bogowie czerpali siły witalne z ambrozji, śmiertelnicy wierzyli w podniecające działanie miodu, liści selera i wszelkich produktów, które - jak sama Afrodyta - pochodziły z morskich głębin.

Niewinne orzeszki

orzechy ziemne, orzechy włoskie, pestki słonecznika, płatki owsiane, ziarno sezamu, brązowy ryż
Zawierają argininę - aminokwas znany jako roślinna viagra, bo poprawia ukrwienie organów płciowych i zwiększa produkcję nasienia u mężczyzn. Dietetycy twierdzą jednak, że efektu nie da się osiągnąć natychmiast - aby zostać superkochankiem dzięki orzechom i ziarnom, należy jeść je co najmniej przez kilka dni przed planowanym Wielkim Wieczorem. Albo włączyć na stałe do diety.

Owoce i warzywa

jabłka, gruszki, truskawki, brzoskwinie, szparagi, awokado, ogórki, cukinie, marchew, seler, pory
Dla wzrokowców, bo świetnie działają na wyobraźnię. Te szparagi o sugestywnym kształcie, ta okrąglutka, pokryta delikatnym meszkiem brzoskwinia... Niektórzy jednak przypisują im niezwykłe moce: witamina E w awokado chroni męskie nasienie, a owocowe fitoestrogeny - podobnie jak sok z ogórka i bakłażana - podniecą nawet oziębłe kobiety. Pory przyśpieszają krążenie krwi i stymulują jej dopływ w odpowiednie miejsca, także jedzenie surowego selera korzystnie wpływa na erekcję i przedłuża ją. Żadna z tych rewelacji nie została jednak potwierdzona naukowo.

Jajka

kurze, przepiórcze oraz kawior
Symbol życia i płodności. Najlepsze efekty dają jedzone na surowo lub lekko ścięte. Sposób Don Juana - z omletem z dziesięciu jaj - jest pewnie dobry, ale tylko dla osób na mięsno-tłuszczowo-jajecznej diecie dr. Kwaśniewskiego. Na szczęście panowie, którzy unikają cholesterolu, nie muszą z jaj rezygnować. Wystarczy wybrać bezpieczną, choć kosztowną wersję mini, czyli kawior.

Czekolada

kakao, czekoladki
Od zawsze uważano ją za silny afrodyzjak, ale dopiero niedawno dowiedziono tego naukowo. Okazuje się, że czekolada zawiera fenyloetyloaminę, czyli dokładnie tę samą substancję, którą produkuje mózg osoby zakochanej. Zatem jedząc czekoladę, wprowadzamy się - chemicznie - w stan podobny do miłości!


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły