Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Dieta nastawiona na szybkie osiągnięcie efektu zazwyczaj jest niezwykle restrykcyjna. Jednak po zaprzestaniu odchudzania istnieje duże ryzyko, że utracone kilogramy wrócą, a dodatkowo przybędzie ich więcej niż przed odchudzaniem. To właśnie efekt jo-jo.

Dłuższe głodówki i bardzo nisko kaloryczne diety zwalniają tempo przemiany materii. Po zakończeniu diety organizm potrzebuje mniej kalorii.

Tymczasem normalne posiłki, które zaczyna się jeść po odchudzaniu, nawet jeśli nie są zbyt obfite, to i tak dostarczają energii więcej niż trzeba. Dlatego waga rośnie. Z tego też względu polecana jest "dieta z rozsądkiem".

Elementem zdrowej diety jest zdrowy rozsądek

Unikaj diet, które trwają 10 dni lub mniej. To co traci sz, to głównie woda, białka i cukry, a nie tłuszcz. Kiedy tylko wrócisz do normalnej diety, kilogramy jak nic powrócą.
 
Zapomnij o tym, że szybko schudniesz. To obiecują tylko diety niepoważne. Rozsądne zaś proponują 0,5 do 1 kg na tydzień a Kiedy głodu jesz, i po diecie zaczynasz normalnie jeść organizm ciągle spala wolniej, tyjesz więc szybciej niż przed dietą.

Nie bądź fanem diety jednoskładnikowej. Może ona prowadzić do niedoborów, a nadto szybko się nudzi i niechcąco zaczynasz podjadć na boku.

Jedz mało, ale częściej.

Wprawdzie twoja przemiana materii spowalnia się. Jednakże organizm nie potraktuje tego jak klęski głodu.

Po zakończeniu diety nie będzie więc chciał magazynować tłuszczu na wypadek kolejnej klęski.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły