Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Na świecie prowadzi się wiele badań, które mają pokazać wpływ palenia na powstawanie i przebieg wielu schorzeń. Jednym z problemów, które zyskały potwierdzenie w badaniach jest zagrożenie impotencją wśród osób palących. Jest ono znacznie większe niż wśród innych grup i stało się przedmiotem zainteresowania seksuologów.

Jeśli czytając ten tekst także uśmiechasz się do siebie myśląc, że ta sprawa Cię nie dotyczy, zastanów się lepiej czy dla papierosów warto narażać swoją męskość i zerknij na poniższe statystyki.

Sprawa wygląda poważnie i znajduje to odzwierciedlenie w badaniach. Z 10% mężczyzn, którzy cierpią na impotencję ponad 75 % to palacze. U panów w wieku 30-49 lat oddających się przyjemności z dymkiem ryzyko wystąpienia impotencji zwiększa się aż o 54%. A kolejne dane wskazują, że w Polsce około 115 tysięcy mężczyzn cierpi na impotencję wywołaną paleniem papierosów.

Większość palaczy z zaburzeniem erekcji nie wie nawet, że wpływ na obniżenie ich sprawności seksualnej miała właśnie nikotyna. Poziom świadomości wśród reszty palących mężczyzn jest także zatrważająco niski. Ponad 89% z nich jest zupełnie nieświadomych związku palenia z tym schorzeniem. Większość zdobywa wiedzę na ten temat dopiero gdy problemy z męskością zaczynają im poważnie doskwierać. Wtedy rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie metody i środków do rzucenia palenia. Odstawienie tytoniu, co prawda nie cofnie raz wykrytej dolegliwości, nie trzeba jednak nikogo przekonywać, że znacząco podniesie skuteczność leczenia.

Bilans zysków i strat przemawia więc wyraźnie przeciwko papierosom. By w pełni cieszyć się seksem lepiej więc w ogóle nie rozpoczynać życia z nikotyną, lub już teraz szukać metody, która pomoże nam skutecznie skończyć z nałogiem.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły