Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Aby osiągnąć ten ideał, wiele kobiet decyduje się na spore wyrzeczenia. To nie tylko poprawa samopoczucia, samooceny jest dla kobiety ważna. Również postrzeganie przez otoczenie, przede wszystkim płeć męską, jest kluczowym czynnikiem, który napędza dążenie kobiet do osiągnięcia tego ideału.

Klepsydra jako ideał kobiecej sylwetki wiąże się z odpowiednią proporcją poszczególnych grup ciała, a mianowicie dotyczy relacji pomiędzy barkami, talią i biodrami wraz z nogami. Dążenie do perfekcyjnej figury powinno oznaczać dla kobiet koncentrowanie się nad proporcjonalnością ciała, a więc na zachowaniu węższej tali w stosunku do barków i bioder, przy czym obręcz barkowa i biodrowa powinna mieć zbliżone wymiary.

Atrakcyjność fizyczna kobiet (ta zewnętrzna i powierzchowna) to nie tylko jędrne ciało, to nie tylko długie i smukłe nogi i to nie tylko płaski brzuch. Dla wielu tylko te cechy wyznaczają kanony piękna kobiecego, jednak owe myślenie należy stanowczo uznać za błędne. Dlaczego?

Owe cechy nie zawsze oznaczają kuszący wygląd, przykładem może być szczupła i wysoka modelka z wąskimi biodrami bez wcięć w tali przypominająca budową „prostokątną, wąską deskę”. Właśnie dlatego istotniejszym elementem wyznaczającym ideał kobiecej sylwetki jest proporcjonalność ciała.

Co oznacza proporcjonalność?

Proporcjonalność oznacza odpowiedni stosunek szerokościowy pomiędzy trzema obszarami ciała, a mianowicie między górnymi, środkowymi, i dolnymi częściami organizmu. Góra oznacza obręcz barkową, środek: brzuch i lędźwie, a dół: nogi i pośladki. Te trzy części, aby budowały idealne kobiece kształty, muszą łącznie tworzyć sylwetkę tzw klepsydrę, czyli figurę szerszą na początku i końcu i węższą na środku, z czego ważne jest by góra i dół były podobnych wymiarów szerokościowych.

Uzyskanie figury klepsydry jest równoznaczne z uzyskaniem pięknego, atrakcyjnego i kuszącego ciała. Nie trzeba mieć oczywiście wymiarów 90/60/90, jednak należy dążyć do wypracowania wąskiej talii, przy jednoczesnym zadbaniu o większy obwód barków i bioder w stosunku do pasa.

Kształtowania idealnej sylwetki typu klepsydra nie może wiązać się tylko z prowadzeniem diety odchudzającej. Sam proces gubienia tkanki tłuszczowej nie doprowadzi do idealnych proporcji ciała, ponieważ nie każda kobieta ma odpowiedni układ szkieletowy.

Proces odchudzania powinien zawsze mieć partnera, czyli ćwiczenia fizyczne. Przede wszystkim zaleca się wejście na drogę ćwiczeń modelujących ciało, czyli tych, które zarówno spalają tkankę tłuszczową, jak i tych, które kształtują mięśnie. Jednym słowem, wysiłek fizyczny ma poprawiać niedoskonałości natury za pomocą ćwiczeń siłowo - aerobowych.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły