Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Aby osiągnąć ten ideał, wiele kobiet decyduje się na spore wyrzeczenia. To nie tylko poprawa samopoczucia, samooceny jest dla kobiety ważna. Również postrzeganie przez otoczenie, przede wszystkim płeć męską, jest kluczowym czynnikiem, który napędza dążenie kobiet do osiągnięcia tego ideału.

Co robić by osiąnąć budowę klepsydry?

Trzy warianty:

Jeżeli masz szerokie biodra, masywne uda i chudy tułów:

Należy poprawić delikatnie umięśnienie barków, czyli mięśni naramiennych, by nabrały wysportowanego wyglądu. W tym celu należy 2 razy w tygodniu przeznaczyć czas na ćwiczenia owych grup mięśniowych. Nie należy przejmować się, że barki nabiorą troszkę mięśni, ponieważ należy patrzeć na całość, czyli proporcję ciała w stosunku do tali i bioder. Jednocześnie należy zadbać o ćwiczenia aerobowe, które zmniejszą poziom tkanki tłuszczowej z całego ciała, w tym z bioder i ud. Przynajmniej trzy razy w tygodniu należy skupić się na ćwiczeniach rozciągających, szczególnie ud i mięśni pośladkowych. Dobrym ćwiczeniem aerobowym jest pływanie, które poprawi wygląd barków oraz wytrzymałość.

Jeżeli masz szerokie ramiona, duży brzuch i chude nogi:

Należy poprawić delikatnie umięśnienie nóg i skupić się na mięśniach pośladkowych, by stały się bardziej jędrne. Oprócz tego należy zadbać o dużą liczbę ćwiczeń na brzuch. Zalecana ilość treningów na brzuch to 3, a w każdym 9 ćwiczeń. Jednocześnie należy zadbać o ćwiczenia aerobowe (bieżnia, steper, orbitrek, ergometr) oraz ćwiczenia rozciągające górne partie ciała. Ilość ćwiczeń cardio w tygodniu to 2 - 3 razy po 45 – 60 minut.

Jeżeli masz wąskie barki i biodra oraz chudy brzuch i uda:

Należy poprawić delikatnie umięśnienie barków, nóg i pośladków. W tym celu w tygodniu należy wykonać dwa treningi na owe partie mięśniowe, jeden trening: to 3 ćwiczeń na uda, 3 ćwiczeń na mięśnie naramienne i 2 ćwiczenia na pośladki. Ilość ćwiczeń aerobowych w tygodniu to 1 – 2, z czego również poleca się pływanie lub orbitrek w celu poprawy mięśnie naramiennych. Jeden trening w tygodniu należy poświęcić na mięśnie brzucha, w którym należy zadbać o większą ilość ćwiczeń na skośne mięśnie brzucha.

Filozofia dojścia do budowy klepsydry jest teoretycznie prosta. Całe sedno tkwi w optycznym zmniejszeniu talii, albo poprzez ćwiczenia na mięśnie brzuch i ćwiczenia aerobowe, albo poprzez delikatne i symetryczne zwiększenie obwodów barków i bioder. Wizualny efekt końcowy w postaci ponętnych kształtów typu klepsydra na pewno wpłynie na wzrost zainteresowania i powodzenie wśród męskiej części społeczeństwa.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły