Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Warto dowiedzieć się czegoś więcej o orzechach – ich spożycie jest powszechne, ale mniej powszechna jest wiedza na temat ich składu, wartości odżywczych i zdrowotnych. Z orzechami mogą się także wiązać reakcje alergiczne, warto o tym wiedzieć!

Migdały – działają antyrakowo

Bogate są w jednonienasycone kwasy tłuszczowe (typu cis). Zawierają antyoksydanty, które neutralizują aktywność wolnych rodników i naturalnie wspierają mechanizmy obronne komórek.

Orzechy włoskie – aby mieć zdrowe serce

Zawierają kwasy tłuszczowe omega-3. Wspomagają układ krwionośny. Badania wskazują, że jedzenie ich co najmniej pięć razy w tygodniu, zmniejsza ryzyko chorób serca prawie o 50%.

Nerkowce – podkręcają libido oraz redukują stres i niepokój

Zawarty w nich magnez pozwala zmniejszyć huśtawkę nastrojów. Zaś komponenty cynku podwyższają poziom testosteronu, co pozytywnie wpływa na popęd seksualny (u kobiet i mężczyzn).

Orzechy laskowe – dla przyszłych mam

Zwierają dużo kwasu foliowego i witamin. Chronią dziecko przed wadami rozwoju. Orzechy laskowe mogą wywoływać ostre reakcje alergiczne, szczególnie u osób chorych na alergie wziewne (w szczególności pyłki brzozy, leszczyny).


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły