Poradnik medyczny


autor:  DomenaZdrowia.pl
kategoria:  Poradnik medyczny

Czasami życie kobiet układa się różnie, zostają same wskutek wypadków losowych, rozwodów lub żyją w ten sposób z własnego wyboru. Życie „w pojedynkę” niekoniecznie oznacza samotność!

Wokół jest wiele kobiet w podobnej sytuacji: rozwiedzionych, nigdy niezamężnych, nierzadko z dzieckiem lub dziećmi. Jeśli jesteś jedną z nich, wiesz, że życie w pojedynkę, choć bywa trudniejsze, ma wiele zalet.

Masz wokół kochających ludzi

Nikt z nas nigdy nie jest samotny, choć czasem możemy się tak czuć. Wokół jest rodzina, przyjaciele, dzieci. Trzeba tylko chcieć to dostrzec. Jeśli zaczynasz myśleć: „Moje koleżanki mają mężów, normalny dom. Ja jestem całkiem sama”, przypomnij sobie, że to nieprawda. Wspiera cię rodzina, są przyjaciele.

Dla swoich pociech jesteś wszystkim

Wychowujesz sama dzieci? To niełatwe zadanie, szczególnie gdy są malutkie i absorbujące. To ogromna odpowiedzialność, ale też satysfakcja nieporównywalna z niczym. Dla swoich maluchów jesteś wzorem, wsparciem i całym światem. Na pewno nieraz poczułaś się bardzo zmęczona masą obowiązków, ale wystarczył uśmiech lub uścisk małych rączek, byś znów czuła radość. Mając dzieci, nigdy przecież nie jesteś samotna. A dzieci, wychowywane przez takie mamy jak ty, są wrażliwsze na potrzeby innych, wiedzą, co to odpowiedzialność za drugiego człowieka, są zdyscyplinowane. Kiedy zaczną dorastać, będziesz mogła z dumą patrzeć, jak świetnie je wychowałaś, i jak dobrze radzą sobie w życiu.

Gdy dzieci podrosną

Będziesz wreszcie miała więcej czasu dla siebie. Możesz pomyśleć o swoich przyjemnościach: zapisać się na kurs tańca, dokształcić się zawodowo, awansować, inwestować w siebie lub miło spędzać czas, chodząc na imprezy do znajomych, poznawać nowe miejsca. Warto docenić zalety bycia kobietą samotną. Będziesz miała więcej czasu dla swojej rodziny i dla przyjaciół. Wokół ciebie wciąż będą osoby, dla których twoja obecność i pomoc są nieocenione.

Szukaj drugiej połowy

Każdy z nas potrzebuje bliskości z drugim człowiekiem. Jeszcze niedawno, gdy dzieci były malutkie, mówiłaś sobie: „Nie, już z nikim się nie zwiążę, tyle razy się zawiodłam”. Mądre powiedzenie: „Nigdy nie mów nigdy” sprawdziły już na sobie pokolenia. Zamiast zaprzeczać, że życie w związku nie jest dla ciebie, pomyśl: „A może jednak” i rozejrzyj się wokół. Szukanie drugiej połowy jest czymś normalnym, a Internet ułatwia kontakty. A że będziesz ostrożniejsza w wyborze? To może być tylko z korzyścią dla twojego nowego związku.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.


 

Podobne artykuły