Aktywność fizyczna

fot. sxc.hu


autor:  Lek. Donat Domaradzki
kategoria:  Aktywność fizyczna

Wzrastająca liczba klubów fitness i siłowni zachęca do korzystania z całej palety zajęć sportowych, mających na celu ujędrnić ciało, wzmocnić mięśnie, zrzucić zbędne kilogramy.

Nie każdy jednak może pozwolić sobie na dosyć drogie karnety. Dla tych właśnie osób oraz tych, którzy nie mają czasu na „wyprawę” do klubu, zaprezentuję szereg ćwiczeń, możliwych do wykonania w domu. Regularnie stosowane, z pewnością pozwolą utrzymać dobrą formę.

Co może nam się przydać?


Na początek wspomnijmy o liście rzeczy, które mogą się przydać do ćwiczeń w warunkach domowych, są to:

  • piłka do ćwiczeń typu „fit Ball”;
  • mata do ćwiczeń;
  • handelki;
  • expander (sprężyna lub guma do rozciągania);
  • piłka lekarska.

Oczywiście nie trzeba kupować ich wszystkich, ale wykorzystując je do ćwiczeń, urozmaicamy swój trening. Również wiele przedmiotów znajdujących się w każdym domu (krzesło, plastikowe butelki z wodą), z powodzeniem zastąpi przyrządy z sali treningowej na siłowni.

Ćwiczenia

Poniższe ćwiczenia mają na celu uruchomienie wszystkich głównych grup mięśniowych i ogólny rozwój kondycji. Przed każdym treningiem, należy pamiętać o odpowiedniej rozgrzewce i rozciągnięciu mięśni, w celu uniknięcia kontuzji. Jeżeli zależy nam na rozwinięciu konkretnej grupy mięśni, należy zwiększyć liczbę obciążających je ćwiczeń.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu