Aktywność fizyczna


autor:  Lek. Karolina Grządziel
kategoria:  Aktywność fizyczna

Okres wakacji sprzyja organizowaniu wyjazdów i spotkań na świeżym powietrzu. Gdy słońce zaczyna dopiekać, od razu mamy ochotę jechać nad wodę, spacerować po lesie, spotykać się z przyjaciółmi przy grillu czy na pikniku.

Warto poznać kilka wskazówek, co zabrać ze sobą aby wyjazd był udany, jak spędzić czas z dziećmi oraz jakie niebezpieczeństwa mogą na nas czyhać.

Co bierzemy ze sobą?

Najlepiej zaplanować na kartce co chcemy podczas wyjazdu robić i co tak naprawdę będziemy do tego potrzebować. Oczywiście lepiej wziąć więcej (na zasadzie „w razie czego”), niż o czymś zapomnieć i popsuć sobie wyjazd.

Jeśli wybieramy się za miasto z dziećmi, to musimy osobno przygotować całą wyprawkę dla malucha. Pamiętajmy o ubrankach w razie nagłej zmiany pogody, aby nie przeziębić dziecka; niezwykle ważne jest nakrycie głowy, niezbędne artykuły kosmetyczne, zapas pieluszek, pożywienie i napoje (małe dzieci narażone są bardziej na odwodnieni niż dorośli, więc powinny mieć stały dostęp np. do wody), zabawki. O tym wszystkim nie trzeba wspominać matkom, gdyż wiedzą one najlepiej, co będzie potrzebne dla ich pociech.

Myśląc o nas – oczywiście także musimy zaopatrzyć się w odpowiednią odzież i w zależności co chcemy robić zabrać strój kąpielowy, czy ekwipunek do wspinaczki; także nam przyda się czapka z daszkiem lub chusteczka na głowę – bo w słońcu o udar nie trudno oraz ubranie na zmianę (gdyby przypadkiem dopadła nas burza na otwartej przestrzeni lub dziecko wylało na nas lepki, kolorowy napój). Nie zapomnijmy o:

  • telefonach komórkowych oraz o ładowarkach do nich (najlepiej samochodowych), aby bliscy mieli z nami możliwość kontaktu;
  • dokumentach (w tym: kartach pływackich, żeglarskich, legitymacjach uprawniających nas do zniżek);
  • kremach lub sprayach zawierających filtry UV;
  • miło jak w letnie wieczory przy grillu będzie grała muzyka, więc warto zabrać radiomagnetofon lub jeśli jesteśmy umuzykalnieni to gitarę czy harmonijkę ustną;
  • do torby możemy wrzucić też warcaby, szachy, karty do gry, gry planszowe, zestaw do badmintona.

zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 4.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu