Psychologia

fot. sxc.hu


autor:  Lek. Karolina Grządziel
kategoria:  Psychologia

Internet to źródło wymiany informacji, które ma ogromny potencjał. W obecnej dobie rozwoju technologii internetowych przez internet można dokonywać wszelkiego typu zakupów, kontynuować edukację, brać udział w turniejach, prowadzić firmę, nawiązywać towarzyskie znajomości, wreszcie realizować się w obszarze seksu.

Można zadać pytanie: jak to możliwe, żeby bez realnego kontaktu dochodziło do zbliżenia seksualnego? A jednak jeśli popatrzymy na seks jako na zjawisko wielowymiarowe, odnoszące się nie tylko do sfery reakcji ciała ale też fantazji, pragnień, wyobrażeń, postaw jakie do niego wnosimy, wyraźnie widać, że internet może seksem zawładnąć.

Czym jest cyberseks?

Pod terminem cyberseksu kryją się zachowania, zmierzające do osiągnięcia zaspokojenia seksualnego partnerów, które realizują się za pomocą technologii internetowych. W tym celu mogą być wykorzystywane komunikatory różnego rodzaju, czaty towarzyskie, kamerki internetowe. Zazwyczaj „stosunek” odbywa się przez wzajemną wymianę pobudzających komunikatów (drogą mailową, czatową), którym może towarzyszyć równocześnie obraz (w postaci zdjęć lub wizji z kamerki). Mimo braku kontaktu fizycznego reakcje organizmu są jak najbardziej realne, towarzyszy im silne podniecenie oraz doznania orgazmiczne.

Wersja pierwsza: cyberseks jako przygoda

Cyberseks jako źródło nowych, dotąd nieznanych bodźców może stać się rodzajem erotycznej przygody i pod tym względem być źródłem satysfakcji. Niekiedy jest także początkiem relacji partnerskich na dłuższą metę. Dla zapracowanych, samotnych singli niewątpliwie będzie sposobem na odreagowanie, obniżenie napięcia zaś dla związków partnerskich szczyptą pikanterii, elementem ożywiającym monotonię sypialni. Cyberseks oferuje kontakty przygodne i bardziej trwałe, angażujące mocniej lub mniej, daje maskę anonimowości dla pragnących spróbować nowych praktyk, bądź zrealizować dotąd ukrywane fantazje perwersyjne.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu