Psychologia


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Psychologia

Niektórzy wierzą, że na losy ludzi wpływa przede wszystkim energia, która wokół nas krąży. Sposobem na jej wykorzystanie do własnych celów i tym samym, zapewnienie sobie pomyślności we wszystkich dziedzinach życia, jest Feng Shui. Można kilka prostych zasad tej filozofii odnieść do swojego życia i zastosować. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc.

Czym jest Feng Shui?

Feng Shui (dosłownie wiatr i woda, w wolnym tłumaczeniu "życiowa siła"), to filozofia i praktyka planowania przestrzennego wywodząca się ze starożytnych Chin. W swoim głównym założeniu ma osiągnięcie zgodności z naturą oraz właściwe pokierowanie własnym życiem. Osoby ją propagujące uważają, że w dużym stopniu od nas samych zależy zdrowie, szczęście, miłość i bogactwo i jeśli dobrze zaaranżujemy nasz dom czy mieszkanie, to przyciągniemy do niego wszechogarniającą pomyślność.

Podstawowe zasady Feng Shui

  • Koncepcja yin i yang to dwie przeciwstawne siły, które nie mogą bez siebie istnieć. Yin to żeńska strona natury, słabsza, łagodniejsza i bierna. Utożsamia również uległość i smutek, reprezentowana jest przez czerń. Yang to męskie zasady, siła dynamika, radość, ciepło, biel. Rzeczywistość budują te dwa czynniki, a brak równowagi między nimi prowadzi do destrukcji.
  • Koło pięciu żywiołów. Należą do niego: drzewo, ogień, ziemia, metal i woda. Działają w dwóch przeciwstawnych kierunkach i podlegają cyklom niszczenia i odradzania.
  • Siatka bagua – to swoistego rodzaju mapa przepływu energii w naszej przestrzeni życiowej. Ma kształt regularnego ośmiokąta podzielonego przekątnymi na osiem równych części lub w uproszczonej wersji kwadratu, bądź prostokąta. Każda część odpowiada za określoną sferę naszego życia.

Jak to zastosować?

Dokonanie w otoczeniu nawet niewielkich zmian (wprowadzanych stopniowo), może według Feng Shui mieć zasadniczy wpływ na nasze życie. Istnieje jednak kilka prostych wytycznych, które ułatwiają życie i można je z łatwością wprowadzić, nawet bez zbytniego zagłębiania się w temat.

Dbaj o porządek. Rzeczy zalegające w kątach, sterty niepotrzebnych przedmiotów – nie tylko przytłaczają nas swoim wyglądem, ale sprawiają również, że energia nie może swobodnie krążyć po wnętrzu. Sprzątanie i układnie rzeczy na swoim miejscu, przynajmniej raz w tygodniu, wywoła lepsze samopoczucie i tym samym zmniejszy ryzyko wielu chorób.

Myj okna
. Traktuj je jak oczy domu. Dbaj by zawsze były czyste, ponieważ brudne nie pozwolą Ci dostrzec wielu ciekawych możliwości i szans. Ludzie będą podziwiać twoje umiejętności i je doceniać, jeśli zadbasz o czyste, lśniące okna w swoim domu.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu