Psychologia

fot. sxc.hu


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Psychologia

Na nasze zadowolenie z życia oraz ze związku, składa się wiele czynników. Jednym z nich jest jakość naszego życia seksualnego. To czy jest ono dla nas satysfakcjonujące, ma niebagatelne znaczenie i rzutuje na inne obszary naszej codziennej aktywności. Choć dla obu płci jest ono niezwykle ważne, to jednak zupełnie inne są oczekiwania kobiet i mężczyzn w odniesieniu do sfery seksu.

Kobiece spojrzenie na sprawę

Na pewno znajdziemy wiele opinii, że to mężczyźni bardziej interesują się seksem i że to dla nich jest on ważniejszy. Dzieje się tak z wielu przyczyn. W naszej kulturze zakorzenione jest przekonanie, że to mężczyzna powinien zdobywać kobietę i inicjować pożycie seksualne. Kobietom od dzieciństwa wpaja się, że mają być porządne, a wszelkie odważniejsze zachowania seksualne są przypisywanie jedynie kobietom „lekkich obyczajów”. Dopiero od niedawna zmienia się podejście społeczeństwa do tego tematu. Już nie jest niczym gorszącym, jeśli to kobieta zaprasza mężczyznę i jest stroną bardziej aktywną w związku. Jednakże ze względu na stereotypy wiele kobiet, zwłaszcza ze starszego pokolenia, boi się otwarcie mówić o swoich potrzebach i preferencjach, a co więcej same ich nie znają.

Czym jest seks dla kobiet?

Prawdą jednak jest, że kobiece podejście do seksu bardzo różni się od męskiego punktu widzenia. O ile w przypadku panów, seks jest przede wszystkim sposobem na rozładowanie napięcia i stresu, o tyle kobiece podejście do tematu jest o wiele bardziej skomplikowane.
Kobieta w dużym stopniu przywiązuje wagę do sfery psychicznej zbliżenia, do swoich odczuć, które zaspakajają potrzebę czułości, bliskości i poczucia bezpieczeństwa. Oczywiście jakość i zadowolenie z seksu również mają niebagatelne znaczenie. Jednak do udanego seksu kobiety w większości potrzebują również udanego związku.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu