Psychologia


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Psychologia

Nie od dziś wiadomo, że otoczenie w jakim przebywamy, ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W tę ideę doskonale wpisuje się Feng Shui, według którego zasad, to właśnie zmiany we wnętrzu, w którym mieszkamy, bądź pracujemy, mogą wywrzeć znaczny wpływ na nasze życie – na jakość odpoczynku, czy efektywność pracy.

Wnętrze to my

Feng Shui opiera się na założeniu, że wszystko czym się zajmujemy, zyskuje unikalny charakter, ponieważ w każde działanie wkładamy cząstkę naszej osobowości. Dlatego również mieszkanie jest odzwierciedleniem zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego stanu swego właściciela. Każdy z nas posiada inny charakter więc i mieszkanie to odmienna przestrzeń, posiadająca swoje plusy i minusy. Wprowadzając zmiany we wnętrzu i nadając mu nową jakość, wprowadzamy ją również w nasze życie.

Kuchnia

Według Feng Shui kuchnia - to serce domu i to wcale nie z powodu centralnego usytuowania. To raczej jego serce energetyczne, w którym przygotowujemy posiłki, dające nam życiową energię. Najlepiej jeśli kuchnia jest dobrze doświetlona, w jasnych kolorach (czysta biel, ciepły kremowy, bądź beżowy) i oczywiście czysta. Warto również zadbać o to aby:

  • kuchenka znajdowała się z dala od lodówki i zlewu, gdyż związane są z nimi przeciwstawne żywioły (wody i ognia);
  • zlewozmywak był przy oknie, najlepiej z miłym widokiem;
  • znajdujący się w kuchni stół był okrągły, z wygodnymi krzesłami, z oparciem;
  • wszystkie noże przechować w szufladach;
  • zamykać drzwi do kuchni, aby zatrzymać w niej pozytywną energię.

Salon

Zazwyczaj jest miejscem, w którym odpoczywamy, dlatego też jego wystrój powinien być stonowany, sprzyjający relaksowi. Najkorzystniejsze kolory do tego wnętrza to: odcienie zieleni i spokojne żółcie. Pokój dzienny nie powinien być zbyt duży, ponieważ życie domowników mogą wówczas zdominować goście, co nie jest wskazane. Ponadto:

  • kanapę najlepiej ustawić z dala od wejścia, w taki sposób aby np. z fotelami tworzyła podkowę;
  • należy zadbać o dobre, równomierne oświetlenie całej powierzchni salonu;
  • warto zastosować przyjemne, przepuszczające światło zasłony i przytulny dywan z naturalnych włókien.

zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu