Uroda


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Uroda

Każda kobieta lubi być zadbana, a w obecnych czasach depilacja ciała jest rzeczą zupełnie naturalną, będącą częścią codziennej higieny. Nie bez znaczenia jest więc jaką metodę zastosujemy, aby była szybka, bezbolesna i przede wszystkim skuteczna.

Depilacja

Jako depilację określa się wszelkie metody usuwania zbędnego owłosienia. Upowszechniła się ona w latach 40-tych XX wieku, za sprawą mody na skąpe ubrania. Obecnie depilację stosuje większość dziewcząt i kobiet. Uważana jest ona za część codziennej pielęgnacji wpływającej na estetyczny wygląd i higienę.

Choć metod depilacji jest wiele i wciąż pojawiają się nowe, to często w praktyce ciężko osiągnąć pożądany efekt. Wybór właściwej metody jest bowiem uzależniony od wielu czynników, np.:

  • rodzaju posiadanego przez nas owłosienia, generalnie rzecz biorąc blondynki mają mniejsze owłosienie niż brunetki; na ilość włosów na ciele wpływają także hormony;
  • posiadanego typu skóry (np. wrażliwa, z problemami naczynkowymi i alergiczna);
  • czasu jaki możemy poświęcić na depilację;
  • długotrwałości efektu jaki chcemy osiągnąć;
  • wrażliwości na ból;
  • czasem także zasobności portfela.

Golenie

Jest chyba najpopularniejszą i najprostszą z metod depilacji. Jest także szybkie w wykonaniu i tanie. Podczas golenia możemy skorzystać z maszynek jednorazowych, bądź z maszynki elektrycznej. Dodatkową zaletą tej metody jest także fakt, że możemy ogolić nawet bardzo krótkie włoski. Ponadto zabieg jest całkowicie bezbolesny, a odrastające włoski nie wrastają w skórę. Należy jednak pamiętać, że podczas golenia mogą powstać zacięcia lub podrażnienia naskórka, które niestety trudno się goją. Aby ułatwić golenie i zminimalizować ryzyko podrażnień, najlepiej wykonywać je pod prysznicem i z użyciem przeznaczonych do tego żeli i pianek. Wadą tej metody z pewnością jest jej krótkotrwałość. Włosy odrastają w ciągu 2-3 dni, a czasem już na drugi dzień czujemy szorstkie końcówki włosów.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu