Uroda


autor:  Lek. Donat Domaradzki
kategoria:  Uroda

W dzisiejszych czasach istnieje tendencja dążenia do doskonałości. Na pierwszy plan wysuwa się chęć posiadania idealnej sylwetki, muskulatury, jednym słowem pragnienie zatrzymania czasu. A wszystko to dla naszego ciała, aby było wiecznie młode i idealne.

W przypadku płci pięknej, to piersi są uważane za symbol ich kobiecości. Pragnienie posiadania ich idealnego kształtu popycha niekiedy kobiety, do poddawania się zabiegom ich upiększania – najczęściej powiększania.

Rodzaje implantów

Do zabiegów powiększenia biustu stosuje się implanty z różnych materiałów, głównie są to wkładki z żelu silikonowego (ich zaletą jest dobra spoistość materiału) lub z soli fizjologicznej (wkładka, po umieszczeniu jej w piersi, wypełniana jest solą fizjologiczną). Obydwie te techniki mogą być również łączone, wówczas po umieszczeniu żelu silikonowego, dopełnia się wkładkę roztworem soli fizjologicznej. Podejmowane były próby także z innymi materiałami (np.: żel sojowy czy hydrożel), jednak bez pożądanego skutku.

Kształt i wielkość implantu dobiera się po szczegółowym przeanalizowaniu budowy anatomicznej klatki piersiowej, miednicy, proporcji ciała, wielkości piersi przed operacją oraz oczywiście biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania pacjentki. Chcąc sprostać różnorodności kobiecej anatomii, stworzono implanty o różnym kształcie, które mogą być okrągłe (umieszczane pod mięśniem piersiowym), w kształcie kropli – anatomiczne (wkładane częściowo pod mięsień), a także asymetryczne (kiedy obie piersi różnią się znacznie wielkością i potrzebne jest wyrównanie ich dysproporcji do jednego rozmiaru). Stosowane są implanty o rozmiarach od 100 ml do 1000 ml objętości.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu