Uroda


autor:  Lek. Donat Domaradzki
kategoria:  Uroda


Zalety i możliwe powikłania

W zależności od ośrodka, stosowane są różne techniki wykonywania zabiegu (różnią się one miejscem nacięcia skóry i docelową lokalizacją implantu). Jeżeli chodzi o nacięcie, najczęściej wykonuje się je wzdłuż fałdu piersiowego, wokół brodawki piersiowej lub pod pachą. Wygląd końcowy zależy w dużym stopniu od jego dokładności. Aby zminimalizować ryzyko powstania krwiaka, po zabiegu umieszcza się w okolicy rany dreny (cienkie rurki mające odprowadzać krew). Należy pamiętać, że jest to operacja przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, trwająca około 2 godzin. Pacjentka pozostaje w ośrodku pod obserwacją przez 2 doby. Po zabiegu zaleca się noszenie specjalnego biustonosza przez okres ok. 1,5 miesiąca oraz dbanie o zmianę opatrunków. Efekty kosmetyczne w większości cenionych ośrodków są zadowalające, w innych efekt nie zawsze jest zgodny z oczekiwaniami, trzeba mieć tego świadomość, gdyż koszt zabiegu, to zazwyczaj ponad 10 tysięcy złotych.

Jak każdy zabieg chirurgiczny, również operacja powiększania biustu, niesie ze sobą ryzyko powikłań. Możliwe są:

  • powikłania gojenia się rany, jej zakażenie;
  • blizny;
  • ból pooperacyjny i nadwrażliwość piersi;
  • krwawienie śród i pooperacyjne (aby wykluczyć niebezpieczeństwo krwawienia przed zabiegiem badana jest krzepliwość krwi, bierze się pod uwagę ewentualne przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych oraz wystąpienie krwawienia podczas wcześniejszych zabiegów);
  • powikłania miejscowe takie jak: wypadnięcie implantu (w wyniku ścieńczenia i pęknięcia skóry „dźwigającej” implant), krwiak wokół implantu, powstanie zbiornika płynowego w miejscu implantu, pęknięcie implantu wewnątrz piersi, nadwrażliwość brodawek (w większości przypadków mija samoistnie, lecz może być niekiedy trwała), asymetria piersi (proporcja piersi może się zmienić z biegiem czasu);
  • niekiedy zabieg nie daje trwałego efektu; po zajściu w ciążę lub przytyciu skóra piersi zmienia właściwości i w celu utrzymania ich pięknego wyglądu, zabieg trzeba będzie powtarzać.

Implanty w piersiach nie są przeciwwskazaniem do karmienia piersią w przyszłości, ani zagrożeniem dla dziecka w przypadku ciąży (stosowane materiały, które posiadają odpowiedni atest, są neutralne dla organizmu dziecka i matki).


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu