Uroda

fot. sxc.hu


autor:  Anna Piwowarczyk
kategoria:  Uroda

Większość kobiet nie potrafi się bez niego obejść. Obok tuszu do rzęs, to najpopularniejszy kosmetyk do makijażu. Paradoksalnie, pomimo tego, że go nie widać, spełnia najważniejszą rolę w makijażu twarzy.

Jest bazą każdego dobrego makijażu. Odpowiednio dobrany, potrafi zatuszować wszelkie niedoskonałości skóry. Wyrównuje jej kolor, ukrywa naczynka i przebarwienia, minimalizuje ślady zmęczenia, maskuje cienie pod oczami, optycznie wygładza (zwężając pory i spłycając zmarszczki). Nawilża, odżywia i ujędrnia skórę, dodaje jej blasku, a także chroni przed czynnikami środowiska. Efekt działania dobrze dobranego podkładu jest błyskawiczny i spektakularny, dlatego ten kosmetyk po prostu uzależnia.

Jaki podkład wybrać?


Wybór podkładu zależy od indywidualnych potrzeb twojej skóry. Dobierając go, musimy brać pod uwagę przede wszystkim: rodzaj cery, jej kolor, a także na jakim rodzaju podkładu nam zależy – transparentnym, kryjącym, liftingującym, nawilżającym, czy o przedłużonej trwałości.

Podkład a rodzaj skóry


Większość podkładów spełnia naraz kilka funkcji, np. liftujący – nawilża, rozświetlający – wygładza. Liczy się więc optymalne dla ciebie połączenie tych właściwości.

Cera wrażliwa

Cera wrażliwa i naczyniowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Podkład musi być najlepszej jakości, o lekkiej konsystencji, która nie wymaga mocnego wcierania. Dla takiej cery przeznaczone są podkłady w postaci lekkiego musu, pianki oraz te w sprayu; ponieważ ich niemalże bezdotykowa aplikacja jest istotna w przypadku nadwrażliwości skórnej. Podkład dla cery wrażliwej musi cechować wysoki stopień bezpieczeństwa dermatologicznego, powinien być także hipoalergiczny i bezzapachowy.

Cera mieszana

Cera mieszana łączy w sobie cechy dwóch rodzajów skóry – suchej i tłustej. W przypadku tej cery, środkowy obszar twarzy jest tłusty i porowaty, a boki najczęściej suche. Dlatego najbardziej odpowiedni podkład dla tego typu skóry musi mieć lekką konsystencję i formułę oil-free, która matowi strefę środkową i nawilża boki twarzy.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu