Uroda


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Uroda

Większość kobiet w dzisiejszych czasach żyje aktywnie. Musi dzielić swój czas między pracę, dom i wiele innych dodatkowych zajęć. Życie w ciągłym biegu, nadmiar pracy, niewysypianie się i ciągły stres, nieubłaganie pozostawiają swoje ślady na twarzy. Jak przy takim trybie życia zadbać o swoją cerę, aby nie wyglądać na ciągle zmęczoną?

Zmęczenie wymalowane na twarzy

Najczęstsze oznaki zmęczenia na twarzy to:

  • cienie pod oczami (Są głównie zasługą zbyt małej ilości snu, ale także: zanieczyszczonego powietrza, dymu papierosowego i alkoholu. W tym miejscu pojawiają się najszybciej, ponieważ skóra pod oczami jest do 4. razy cieńsza niż w pozostałych obszarach twarzy.);
  • nieelastyczna, wisząca skóra pod oczami (tzw. worki pod oczami);
  • opuchnięte powieki;
  • sucha i matowa cera, a co za tym idzie bardziej widoczne zmarszczki i różne niedoskonałości. Taka szara cera to najczęstsza przypadłość osób pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz nadmiernie korzystających z kąpieli słonecznych, bądź solarium. Zmęczona, odwodniona skóra dużo wolniej wchłania aktywne składniki zawarte w kosmetykach, gdyż receptory komórkowe odpowiedzialne za przyswajanie różnych bodźców, stają się mniej czułe na działanie substancji odżywczych.

Jeśli nasza skóra nie ma możliwości zregenerowania się w naturalny sposób (podczas snu), to zwalniają wszelkie procesy w niej zachodzące. Szybko nabiera ziemistego odcienia, ponieważ martwy naskórek nie złuszcza się tak jak powinien, a słabsze krążenie krwi powoduje gorsze dotlenienie komórek.

Sposoby pielęgnacji twarzy dla zabieganych

Wszelkie, coraz bardziej nasilone objawy zmęczenia na naszej twarzy sugerują, że należy poświęcić skórze więcej czasu i zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Jednak często jesteśmy w sytuacji, że nie mamy wiele czasu, a jednocześnie zależy nam, żeby wyglądać dobrze. Możemy wówczas skorzystać z kilku poniższych, prostych zabiegów.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu