Uroda


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Uroda

Jedną z podstaw dobrego wyglądu jest zadbana i twarzowa fryzura. Dzięki niej czujemy się atrakcyjniejsi i bardziej pewni siebie. Jednak nawet najlepsze cięcie i kolor nie będą wyglądały dobrze na zniszczonych i matowych włosach. Z kolei nawet prosta, naturalna fryzura wzbudzi zachwyt otoczenia, jeśli włosy będą lśniące i pełne życia.

Zdrowe włosy

Są lśniące i mocne, a także prawidłowo nawilżone. Ich łuski są wówczas domknięte, przez co gładka powierzchnia włosa lepiej odbija światło, a to wpływa także na intensywność koloru. By jednak włosy były zdrowe i dobrze wyglądały, musimy o nie dbać tak samo jak o skórę. Potrzebują więc: zbilansowanej diety (z suplementacją witamin i mikroelementów jeśli to konieczne), odpowiednich szamponów, odżywek i masek, umiejętnej koloryzacji i uważnej stylizacji.

Właściwa pielęgnacja

Jej podstawowym zadaniem jest zapewnienie włosom estetycznego wyglądu, a także ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie UV i zmiany atmosferyczne. Ważne jest także utrzymanie włosów we właściwej kondycji po chemicznych zabiegach fryzjerskich (farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja). Nie zapominajmy, aby stosowane przez nas zabiegi pielęgnacyjne, były dobrane odpowiednio do rodzaju naszych włosów i problemów, z którymi się borykają.

Najczęstsze problemy

Jedną z najczęstszych przypadłości są włosy z łupieżem. W wyniku: nadmiernej pracy gruczołów łojowych, infekcji grzybiczych lub alergii na kosmetyki we włosach pojawiają się białe drobinki. Dodatkowo skóra głowy jest przesuszona i swędząca. Aby temu zaradzić należy stosować szampony przeciwłupieżowe, które zwalczają przyczynę choroby oraz łagodzą świąd skóry. Ważne jest również systematyczne wyczesywanie włosów z resztek oczyszczającej się skóry. Niektórzy błędnie interpretują to jako negatywną reakcję na skład szamponu i pospiesznie zmieniają go na inny, nie dając mu szansy na właściwe zadziałanie.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 5.0 (1 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu