Uroda

fot. sxc.hu


autor:  Kazimiera Kłaput
kategoria:  Uroda

Piękny i zadbany dekolt z pewnością jest ozdobą każdej kobiety. Aby jednak mógł być powodem do dumy, jak każda część naszego ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc poświęcić nieco wysiłku i czasu aby o niego zadbać.

Skóra dekoltu i szyi

Skóra na szyi i dekolcie wymaga naszej szczególnej uwagi, ponieważ jest tak samo cienka i delikatna jak na twarzy. Zwykle niestety dekolt traktujemy trochę po macoszemu. O ile używając kremu do twarzy, zazwyczaj smarujemy też szyję, o tyle dekolt zazwyczaj pomijamy. Ponadto w okresie letnim skóra w tym miejscu jest narażona na działanie słońca i suchego wiatru, zimą zaś musi znosić golfy i szaliki. Wszystko to powoduje, że wcześnie pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia i inne niedoskonałości. Krótko mówiąc skóra dekoltu i szyi szybciej się starzeje, a brak odpowiedniej pielęgnacji tylko pogarsza sprawę.

Do końca nie są znane przyczyny szybszego starzenia skóry w tych obszarach. Wiadomo, że jest ona cieńsza i delikatniejsza i ze znikomą podściółką tłuszczową (zwłaszcza szyja) oraz mniejszą ilością włókien kolagenu. Powoduje to szybsze odwadnianie skóry, wiotczenie, a co za tym idzie, szybsze pojawianie się zmarszczek.

Podstawowa pielęgnacja

Aby skóra dekoltu była gładka, sprężysta i dobrze prezentowała się w wyciętych bluzkach i sukienkach, musimy poświęcić jej nieco uwagi. Możemy na co dzień stosować te same preparaty, których używamy do pielęgnacji biustu lub kremy do twarzy.
Ważne jest aby:

  • nie pomijać tej partii ciała i działać systematycznie, zanim jeszcze zauważymy niepokojące niedoskonałości;
  • stosując krem na dzień z filtrem używajmy go także na szyję i dekolt, te partie podobnie jak twarz narażone są na najczęstsze działanie promieni słonecznych;
  • świetne efekty przynosi codzienny masaż (połączony np. z nakładaniem kremu), ważne jest aby wykonywać go z dołu do góry, nie naciągając delikatnej skóry;
  • aby skóra szyi była dłużej piękna, wybierajmy sen na bardziej płaskiej poduszce, wówczas szyja jest bardziej wyciągnięta, a nie skulona w kierunku tułowia;
  • niezbędne jest także wzmacnianie mięśni poprzez ćwiczenia (np. joga) oraz właściwą wyprostowaną postawę.

zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 0.0 (0 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu