Zdrowe ciało, zdrowy duch


autor:  Anna Piwowarczyk
kategoria:  Zdrowe ciało, zdrowy duch, Odżywianie

Wydawać by się mogło, iż o odchudzaniu wiemy wszystko. Ba! Jesteśmy wręcz ekspertami, bo przecież robiliśmy to setki, a nawet tysiące razy! Raz z lepszym, czasem z gorszym skutkiem, choć bywało i tak, że kończyło się na obietnicach.

A tymczasem nadprogramowe kilogramy nadal spędzają nam sen z powiek, a wizja siebie w skąpym bikini lub dżinsach dwa rozmiary mniejszych oddalała się wraz z kolejnym kęsem pysznego pączka.

7 kilo w 2 tygodnie?

Co takiego sprawia, że wciąż walczymy ze sobą, aby nie ulec kolejnej pokusie, zamiast podchodzić do odchudzania w sposób racjonalny i wyważony? Być może jest to sposób, w jaki próbujemy osiągnąć nasz cel, czyli zgubić wszystkie nadprogramowe kilogramy szybko, łatwo i przyjemnie. Ponieważ jednak żadna z diet ani „magicznych” pigułek nie zapewni efektu smukłej linii w dwa tygodnie, często więc czujemy się zniechęceni, a nasz zapał gaśnie równie szybko jak się zaczął.

Odchudzanie głową

Jeśli naprawdę mamy szczery zamiar pozbyć się nadmiaru kilogramów, musimy zdać sobie sprawę z tego, iż dieta nie potrwa dwa tygodnie, ani nawet miesiąc, szczególnie jeśli nie mamy ochoty na efekt jo-jo. Podjęcie decyzji o odchudzaniu musi być równoznaczne z uświadomieniem sobie, że musimy zmienić całe swoje podejście do odżywiania, a fakt bycia na diecie będzie miał wpływ nie tylko na nas, ale także na nasze otoczenie.

Odchudzaj się konsekwentnie

Podstawą sukcesu w odchudzaniu jest nie tylko dieta, lecz przede wszystkim konsekwentne jej stosowanie. Dwu, albo trzydniowe dietetyczne porywy, ani głodówki nie zastąpią systematyczności i konsekwencji w stosowaniu się do zaplanowanej diety. Brak konsekwencji będzie nie tylko skutkował marnymi rezultatami na wadze, ale także wpłynie na obniżenie tempa przemiany materii. Skołowany organizm, katowany krótkotrwałymi, restrykcyjnymi dietami naprzemiennie z okresami obżarstwa zastosuje strategię awaryjnego gromadzenia tłuszczu na wypadek następnej „głodówki”.


zapisujemy ocenę
Oceń artykuł:
Wasza ocena: 4.5 (2 głosów)

Poprzedni Następny

Wszystkie artykuły w Serwisie DomenaZdrowia.pl mają wyłącznie cel edukacyjno-poznawczy i w żadnym wypadku zawarte w nich wskazania nie mogą zastąpić wizyty lekarskiej czy uznanej metody leczenia. W przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Administrator Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności z powodu wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Zobacz również

Komentarze (0)

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu